
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 75 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 130 MHz |
| Max Supply Voltage | 12.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 135 V/µs |
| Input Bias Current | 3.25 µA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 2.7 mA |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3.4 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6.4 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 98 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 79 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Supply Current | 2.7 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 17 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
Stock: 7807
Distributors
pcbx
Unit Price$1.40807
Ext.Price$1.40807
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.40807 | $1.40807 |
| 10 | $1.05156 | $10.51560 |
| 25 | $0.95752 | $23.93800 |
| 50 | $0.90613 | $45.30650 |
| 100 | $0.85750 | $85.75000 |
| 300 | $0.80594 | $241.78200 |
| 500 | $0.75747 | $378.73500 |
| 1000 | $0.73182 | $731.82000 |
| 3000 | $0.71932 | $2157.96000 |
| 5000 | $0.70703 | $3535.15000 |
